MSI CHICONY 230W 19.5V 11.8A MU44WA1800 Original Laptop Charger
₹9,999.00 Original price was: ₹9,999.00.₹7,990.00Current price is: ₹7,990.00. ( FREE DELIVERY )
- MSI Smart AC Power Adapter
- 100% Genuine Original ASUS Product
- Specifications : ( 19.5V 11.8A ) 230W
- Pin Size: USB Interface (Check Photographs)
- One Year Carry In Warranty. You need to send it back to us for replacement to our support center or direct company warranty whichever is applicable.
- 15 Days Money Back Guarantee cover : Valid for any of the following condition like : faulty product, product compatibility issue or any other technical issue. Customer needs to send it back to us. We will check and provide solution . if not possible then 100% money will be refunded.
- Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
- Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
444
People watching this product now!
SKU:
MSIMU44WA18001
Category: Laptop Adapter
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out. |
Getting a trusted AC adapter shouldn’t be a shot in the dark. With a reliable name like MSI, this standard power adapter delivers a safe, powerful charge every time, and at an affordable price. |
| Standard power | This 230W power adapter delivers the power you need with an MSI standard USB connector. |
| Protected from the unexpected | The built-in surge-protector helps keep your laptop safe from sudden power changes. |
| Forget broken cables | A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending. |
| Stress-free connector | The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports. |
| Easy organization | Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener. |
| Peace-of-mind coverage | Rest easy with standard one-year limited warranty. |
Product Detail
| Color | Black |
| Condition | New |
| Brand | MSI Original |
| Specifications | 19.5V 11.8A (USB) |
| Warranty | One Year Carry In Warranty |
| Pin Size | USB Interface |
| Power Cord | Three Pin Indian Cord ( No Warranty ) |
Compatible Part Numbers
| MSI GE66 GE76 Raider GP66 GP76 | Leopard Gaming S93-0409380-D04 | ADP-230GB D A17-230P1B |
| MSI GP76 Series w/3070 Super Graphics | MSI GP66 Series w/3070/3080 Graphics | MSI GE76 Series w/3060/3070 Graphics |
| MSI GE66 Series w/2080 Super/3070/3080 Graphics |
Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 5 cm |
| Brand | MSI |
| Adapter Type | Original |
| AC Power Adapter | Yes |
| Condition | NEW |
| Color | Black |
| Laptops Batteries | Genuine original Adapters, Laptop Chargers |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
Customer reviews
No reviews found