Home » Shop » LENOVO 90W Model : PA-1900-56LC – 20V 4.5A Genuine Original Laptop Adapter Charger ( 2.5 mm )
LENOVO 90W Model : PA-1900-56LC – 20V 4.5A Genuine Original Laptop Adapter Charger ( 2.5 mm )
  • Lenovo Smart AC Power Adapter
  • 100% Genuine Original Lenovo Product
  • Specifications : ( 19V 4.5A) 90W (2.5 mm)
  • Buy Only if Require 90W Adapter.
  • 65W Charger is Available Separately.(Check Link at Bottom of this page)
  • Pin Size: 5.5 x 2.5 mm (Check Photographs)
  • Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
  • Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
280 People watching this product now!
SKU: LENOVO90WL11M3P0100001-3 Category:
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out.
Standard power This 90W power adapter delivers the power you need with an Lenovo standard 2.5mm connector.
Forget broken cables A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending.
Stress-free connector The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports.
Easy organization Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener.
Peace-of-mind coverage Rest easy with  standard one-year limited warranty.
Product Detail
Color Black
Condition New
Brand Lenovo Original
Specifications 20V 4.5A (2.5mm)
Warranty One Year Carry In Warranty
Pin Size 5.5mm*2.5mm