LENOVO 135W Model : ADL135NLC3A 20V 6.75A Genuine Original Laptop Adapter Charger ( 5.5 mm )
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹2,990.00Current price is: ₹2,990.00. ( FREE DELIVERY )
- Lenovo Smart AC Power Adapter
- 100% Genuine Original Lenovo Product
- Specifications : ( 20V 6.75A) 135W (5.5mm)
- Pin Type : 7.9mm*5.5mm (Check Photographs)
- One Year Carry In Warranty. You need to send it back to us for replacement to our support center or direct company warranty whichever is applicable.
- 15 Days Money Back Guarantee cover : Valid for any of the following condition like : faulty product, product compatibility issue or any other technical issue. Customer needs to send it back to us. We will check and provide solution . if not possible then 100% money will be refunded.
- Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
- Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
509
People watching this product now!
SKU:
LENOVO135W5MM01
Category: Laptop Adapter
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out. |
Getting a trusted AC adapter shouldn’t be a shot in the dark. With a reliable name like Lenovo, this standard power adapter delivers a safe, powerful charge every time, and at an affordable price. |
| Standard power | This 135W power adapter delivers the power you need with an Lenovo standard 5.5mm connector. |
| Protected from the unexpected | The built-in surge-protector helps keep your laptop safe from sudden power changes. |
| Forget broken cables | A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending. |
| Stress-free connector | The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports. |
| Easy organization | Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener. |
| Peace-of-mind coverage | Rest easy with standard one-year limited warranty. |
Product Detail
| Color | Black |
| Condition | New |
| Brand | Lenovo Original |
| Specifications | 20V 6.75A |
| Warranty | One Year Carry In Warranty |
| Pin Size | 7.9mm*5.5mm |
| Power Cord | Three Pin Indian Cord ( No Warranty ) |
Compatible Part Numbers
| 45N0052 | 45N0053 | 45n0054 |
| 45n0055 | 45N0058 | 45N0059 |
| 55Y9321 |
Fit Laptop Models
| ThinkPad T530 | ThinkPad T500 | ThinkPad W510 |
| ThinkPad T520 | ThinkPad W500 | THINKPAD T510 |
Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 5 cm |
| Brand | LENOVO |
| Adapter Type | Original |
| AC Power Adapter | Yes |
| Condition | NEW |
| Color | Black |
| Laptops Batteries | Genuine original Adapters, Laptop Chargers |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
Customer reviews
No reviews found