Home » Shop » ASUS 120W Model : ADP-120CH B 20V 6A Genuine Original Laptop Adapter Charger ( 2.5 mm )
ASUS 120W Model : ADP-120CH B 20V 6A Genuine Original Laptop Adapter Charger ( 2.5 mm )
  • ASUS Smart AC Power Adapter
  • 100% Genuine Original ASUS Product
  • Specifications : (20V 6A) 120W
  • Pin Size: 5.5mm*2.5mm Interface (Check Photographs)
  • Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
  • Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
488 People watching this product now!
SKU: ASUS120205 Category:
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out.
Standard power This 120W power adapter delivers the power you need with an MSI standard 2.5 connector.
Forget broken cables A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending.
Stress-free connector The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports.
Easy organization Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener.
Peace-of-mind coverage Rest easy with  standard one-year limited warranty.
Product Detail
Color Black
Condition New
Brand ASUS Original
Specifications 19.5V 6.15A (2.5mm)
Warranty One Year Carry In Warranty
Pin Size  5.5 mm*2.5 mm