Lenovo Desk Pro Adapter – SA10J20152 – ADP-120TH 20V 6A Genuine Original Laptop Adapter Charger (SQUARE USB TIP)
₹6,999.00 Original price was: ₹6,999.00.₹2,990.00Current price is: ₹2,990.00. ( FREE DELIVERY )
- LENOVO Smart AC Power Adapter
- 100% Genuine Original LENOVO Product
- Specifications : ( 20V 6A ) 120W (SQUARE USB TIP)
- Pin Size: SQUARE USB TIP (Check Photographs)
- One Year Carry In Warranty. You need to send it back to us for replacement to our support center or direct company warranty whichever is applicable.
- 15 Days Money Back Guarantee cover : Valid for any of the following condition like : faulty product, product compatibility issue or any other technical issue. Customer needs to send it back to us. We will check and provide solution . if not possible then 100% money will be refunded.
- Complimentary: Three Pin Power Cord (No Warranty)
- Supplied Model no may Vary. Specifications will be the Same.
460
People watching this product now!
SKU:
ASUS120W20W001-2
Category: Laptop Adapter
Description
Description
Reliable power. Day in. Day out. |
Getting a trusted AC adapter shouldn’t be a shot in the dark. With a reliable name like Lenovo, this standard power adapter delivers a safe, powerful charge every time, and at an affordable price. |
| Standard power | This 120W power adapter delivers the power you need with an Lenovo standard Square Yellow connector. |
| Protected from the unexpected | The built-in surge-protector helps keep your laptop safe from sudden power changes. |
| Forget broken cables | A quality cable specifically designed to alleviate stress from bending. |
| Stress-free connector | The connector reduces cord stress and allows easy access to your other ports. |
| Easy organization | Keep your cable neat and organized with the attached hook and loop fastener. |
| Peace-of-mind coverage | Rest easy with standard one-year limited warranty. |
Product Detail
| Color | Black |
| Condition | New |
| Brand | Lenovo Original |
| Specifications | 20V 6A 120W |
| Warranty | One Year Carry In Warranty |
| Pin Size | USB TYPE (SQUARE USB TIP) |
| Power Cord | Three Pin Indian Cord ( No Warranty ) |
Compatible Part Numbers
| 00PC727 | 54Y8925 | ADP-120TH B |
| PA-1121-72 | PA-1121-72VA | SA10A33635 |
| SA10A33636 | SA10J20140 |
Fit Laptop Models ( use ” ctrl+F” to find your model)
| A7400-N000 | AIO 700-24ISH | S4150-00 |
| AIO 520-22IKL | AIO 310S | A7300-N000 |
| S5030 | C5030 | AIO 310-20ASR |
| A7400 | AIO 520-24IKU | V310z |
| M700Z | B4030 | AIO 520-24ARR |
| S4105 | AIO 300-22ISU B4040 | C4030 |
| AIO 510-22ASR | AIO 300-20ISH | AIO 300-23ISU |
| AIO 510-23ISH | A7300 | G510A |
| AIO 510S-23ISU | S4005 | C365 |
| S515 | Y70-70 | C560 |
| AIO 310 | S4130 | AIO 510 |
| S4150 | S5130 | C460 |
| AIO 300 | C360 |
Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 5 cm |
| Brand | LENOVO |
| Adapter Type | Original |
| AC Power Adapter | Yes |
| Condition | NEW |
| Color | Black |
| Laptops Batteries | Genuine original Adapters, Laptop Chargers |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
Customer reviews
No reviews found